Drukarka 3D

Nie musisz tracić wszystkich oszczędności, by nabyć drukarkę 3D. Okazuje się, że ten sprzęt nowoczesnej technologii jest dostępny dla każdego „Kowalskiego”. Oczywiście, należy pamiętać, że producenci oferują różne modele i różną jakość takich drukarek, dlatego przed zakupem warto poznać chociażby ich parametry techniczne i dopiero wtedy podjąć ostateczną decyzję.

Drukarka 3D w ramach indywidualnych potrzeb

Jeśli wydruki 3D mają być tworzone w ramach indywidualnych potrzeb, wystarczy zainwestować dosłownie kilkaset złotych, by móc realizować własne projekty. Pamiętajmy, że do takich wydatków należy doliczyć jeszcze koszt druku 3D, czyli koszt związany chociażby z nabyciem surowca, z jakiego tworzony będzie wydruk. Drukarki 3D umożliwiają tworzenie projektów z papieru, plastiku, innych tworzyw sztucznych, szkła, a nawet metali szlachetnych. Dzięki niej można tworzyć produkty idealnie precyzyjne, które niemożliwe są do wykonania ręcznie.

Drukarka 3D w celach biznesowych

Coraz więcej przedsiębiorców inwestuje w drukarki 3D, ponieważ nie chce korzystać z profesjonalnych drukarni. Dzięki temu również zmniejszają się koszty produkcyjne, ponieważ nie trzeba opłacać produkcji w ramach współpracy z zewnętrznymi podmiotami. Wystarczy wpisać frazę typu „druk 3D cennik„, by szybko oszacować oszczędności z tego tytułu. Pamiętajmy również, że drukarki 3D spokojnie mogą zostać włączone do tradycyjnej linii produkcyjnej oraz produkcji masowej. Dzięki niej powstają wyroby identyczne, wedle jednego projektu komputerowego.

Co ciekawe, druki 3D dostępne są dla licznych branż. Dzisiaj powszechnie drukowanie przestrzenne stosuje się w sektorze motoryzacyjnym, gdzie produkuje się taką metodą nawet silniki samochodowe. Wydruki 3D są już standardem w branży meblarskiej, jubilerskiej, dekoratorskiej, ogrodniczej. Coraz częściej drukarki 3D nabywają firmy z sektora farmaceutycznego, medycznego i weterynaryjnego.

Drukarki na potrzeby biznesowe są znacznie droższe i trzeba na nie wydać co najmniej 2 tysiące złotych. Te najbardziej zaawansowane modele kosztują nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Znajdują jednak nabywców, to renomowane przedsiębiorstwa, które stawiają na nowoczesną produkcję, która nie tylko minimalizuje koszty i zwiększa wydajność, ale wpływa także na zwiększanie pozycji na rynku i prześciganie konkurencji.

Dodatkowe koszty drukowania 3D

Koszty nabycia drukarek 3D nie są jedyne, by móc realizować nowoczesną produkcję z zastosowaniem tych urządzeniem. Doliczyć trzeba jeszcze wydatki związane z projektowaniem modeli do wydruków oraz stworzeniem prototypów. Dochodzą także koszty nabycia surowców, z jakich będą tworzone przestrzenne wyroby.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here